Uszczelnianie dachów


Warunki pogodowe, ze względu na zmiany klimatyczne, jakich doświadczamy na całym świecie, a i mają one miejsce w naszym kraju, skłaniają do przywiązywania większej dbałości o pokrycia dachowe oraz do ich wzmacniania. W szczególnych zaś wypadkach konieczne są również hydroizolacje, pomimo nawet tego, że nie jest to ścisła nazwa, jeżeli chodzi o dachy.
Niemniej zdarza się, że podobnie jak ma to miejsce przy izolowaniu fundamentów, znajdują one zastosowanie i podczas ich zwieńczania, a nawet używane są takie same materiały izolacyjne i w podobny sposób są instalowane.
Najwygodniejsze, a dotyczy to nie tylko adaptacji strychów na użyteczne poddasza, ale również wówczas, gdy wykonuje się remonty dachów, będzie użycie pianki poliuretanowej. Pomyli się jednak ten, który uzna, że można taką operację wykonać samodzielnie, za pomocą dostępnych w handlu niewielkich pojemników z pianką poliuretanową, używaną do uszczelniania, czy podczas montażu okien i drzwi. Byłoby to nierozważne, pracochłonne, a kosztowałoby tyle, że w większości przypadków zrujnowałoby remontującego dach. Naprawa dachów, a także każda tego rodzaju izolacja musi być przeprowadzana przez specjalistyczną firmę, także z zachowaniem wszelkich norm BHP, gdyż opary takich związków, zanim te zastygną, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
Zobacz jak wygląda nowoczesna hydroizolacja dachów w systemie płynych membran na stronie ATP-BUDOWNICTWO.PL